Spolu s vámi naučíme děti najít si cestu k přírodě.

Představujeme vám projekty dětí ze základních a středních škol, které mají za cíl zlepšit životní prostředí ve vašem kraji. Děti se díky těmto projektům učí, jak žít v souladu s přírodou. A to je přece stejně důležité jako ovládat násobilku nebo jména Přemyslovců!

V IKEA klademe dlouhodobě velký důraz na ochranu a zlepšování životního prostředí po celém světě. Už řadu let využíváme zdroje šetrně, volíme ekologičtější materiály a přetváříme odpad na suroviny.

Naší snahou je vzbudit zájem o životní prostředí zejména mezi dětmi, a proto jsme se stali partnerem mezinárodního programu Ekoškola, který realizuje vzdělávací centrum TEREZA.

Mezinárodního vzdělávacího programu Ekoškola se účastní 300 škol z celé České republiky. Hlavním cílem programu je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili tak prostředí, ve kterém žijí. Více informací o programu EKOŠKOLA najdete zde: www.ekoskola.cz

Jak probíhá výběr projektů?

  1. První krok

    Každý rok v rámci programu Ekoškola vzniknou skvělé projekty, které mění k lepšímu nejen samotné školy, ale i jejich okolí. Každá Ekoškola dostala šanci poslat popis svého projektu s fotografiemi PŘED, V PRŮBĚHU A PO změně a zařadit se tak mezi 10 nejlepších projektů. Jsme na Ekoškoly pyšní a těší nás, že jim i tímto způsobem můžeme vyjádřit naši podporu a obdiv.

  2. Druhý krok

    Odborná komise vzdělávacího centra Sdružení TEREZA vybrala 10 nejlepších projektů, které jsou zveřejněny na webu www.spolusvami.cz. Projekty hodnotila podle předem stanovených kritérií, jako jsou např. smysluplnost projektu pro žáky, dopad změny na životní prostředí, souvislost s programem Ekoškola.

  3. Třetí krok

    Všech 10 vítězných projektů získává od IKEA finanční podporu na realizaci projektu.

Nejlepší Ekoškoly 2015/2016

Deset škol, které vybere porota vzdělávacího centra TEREZA, získává od IKEA finanční podporu v hodnotě 10 000 Kč na realizaci svého projektu. Tři Ekoškoly s největším početem bodů pojedou na exkurzi do IKEA, kde budou s ostatními sdílet své nápady. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, a těšíme se na nové projekty příští rok.

Zobrazit ročníky programu Ekoškola